Prvi Srbin u Ciboni još od raspada bivše države
Hrvatski košarkaški klub Cibona angažovao je Marka Jagodića-Kuridžu, dosadašnjeg krilnog igrača člana lige BiH Čapljine.
Ova vijest i ne bi tako privlačila pažnju u regionu da nije u pitanju prvi Srbin koji će igrati u dresu “vukova” još od raspada SFRJ.
Jagodić-Kuridža je u prethodnom šampionatu ponio epitet MVP prvenstva Bosne i Hercegovine. Njega je Cibosima preporučio Jasmin Repeša, čiji inače sin Dino igra u Čapljini.
- Prelazak u Cibonu za mene je veliki korak u karijeri, jer je taj klub uz Partizan i Crvenu zvezdu najveći u regionu. Nikad nisam ni pomislio da ću biti prvi Srbin u Ciboni, ali ne bojim se nove sredine i eventaulno lošeg prijema u Zagrebu – rekao je Marko Jagodić-Kuridža, rođen u Novom Sadu.
On je visok 205 centimetara i igra na poziciji krilnog centra. Ima 25 godina.