Majka vjeruje u sinovo ozdravljenje

Njegova dijagnoza bila je takozvana budna koma, a sa aparata za disanje skinut je poslije 27 dana, dok je poslije 35 dana prvi put progledao. Poslije višemjesečnog oporavka Spasoje je došao kući, a njegova majka Pelka, kojoj je u međuvremenu umro muž, vjeruje da za njenog sina ima nade i da će prohodati ako ode na liječenja.
- Sada treba da ga ojačam i psihički i fizički pripremim za banjske tretmane. On u potpunosti zavisi od moje pomoći, niti hoda, niti priča, ne može sam da jede, ne zna to tražiti, ali razumije šta mu govorim. Učimo ga da čita, piše, ima specijalne igračke za to, moramo biti strpljivi i pažljivi. Ali za njegov oporavak ima nade, jer mu nije oštećena kičma, samo su potrebni rehabilitacioni centri. Najpotrebnije bi mu bilo da ide za Soču u Sloveniji, jer u Trapistima nemaju pratnju, a u Banji Koviljači nemaju logopeda - kaže Pelka.
Spasoje je bio jako vrijedan, studirao je, radio u pečenjari i kod tapacera, postavljao šatore.
Majka vjeruje da će njegova mladost nadjačati sve, ali joj je potrebna novčana pomoć dobrih ljudi, jer je vrlo bitno da se prvi banjski tretman odradi u nekoj specijalizovanoj banjskoj ustanovi.
Broj žiro-računa
Za oporavak Spasoja Stevanovića treba mnogo novca koji njegova majka Pelka nema, ali pozvala je u pomoć humane ljude. Za novčane priloge otvorila je kod Nove banke račun broj 555-006-81293819-32 na ime Pelka Stevanović, a sve informacije mogu se dobiti i putem telefona 065/781-139.
(Glas Srpske)