Radnici Aleksandrije u štrajku
- Написао Super User
- Будите први који ће оставити коментар!
- Величина фонта Смањи величину текста Повећај величину текста
Radnici „Aleksandrije“, fabrike konditorskih proizvoda u Karakaju, kolektivno su obustavili rad prošlog utorka. Razlog je nezadovoljstvo kašnjenjem u isplati plata i neuplaćivanjem doprinosa na plate.
Ovu obustavu rada radnici i zvornički opštinki sindikat tumače kao štrajk, a rukovodstvo fabrike navodi da drugu sedmicu ne rade zbog nedostatka sirovina. Svoje zahtjeve predstavnici sindikata radnika „Aleksandrije“ su rukovodstvu fabrike predočili na sastanku kome u prisustvovali i predstavnika opštinskog sindikata. Radnici se još uvijek nisu vratili na posao.
O ispunjavanju radničkih zahteva biće riječi i na sastanku koji je najavljen za ponedeljak. Na ovom sastanku predstavnici sindikata radnika „Aleksandrije“ tražit će isplatu zaostalih ličnih dohodaka i uplatu doprinosa. Od rukovodstva fabrike zahtevaju i obezbjeđivanje sirovina za dalju proizvodnju i informaciju o kontinuitetu u budućem radu. Ukoliko se tada ne nađe rešenje za izlaz iz ove situacije i ne dođe do dogovora, prema nezvaničnim informacijama, radnici će stupiti u generalni štrajk do ispunjenja njihovih zahtjeva.