Menu

Predstavljanje projekta o zaštiti klime

SREBRENICA - U okviru tradicionalne kulturno-sportske i privredne manifestacije "Dani Srebrenice 2011", danas će kancelarija Razvojnog programa UN (UNDP) iz Srebrenice predstaviti rezultate i dalje planove projekta "Mi znamo kako sačuvati klimu". Biće predstavljeni likovni, literarni i ručni radovi o ekologiji i očuvanju klime koje su uradili osnovci i srednjoškolci iz svih škola srebreničke, bratunačke i milićke opštine.

Najbolji radovi biće nagrađeni i predstaviće se dalje aktivnosti koje će biti preduzimane na očuvanju ekologije kao i projekat uvođenja novih sistema centralnog grijanja, za koje će se koristiti obnovljivi energenti, u školama u ove tri opštine.

Taj projekat će finansirati UNDP. Posjetioci i danas mogu pogledati tri različite foto izložbe u Kulturnom centru, a večeras će biti održan koncert ovdašnjeg Kulturno-umjetničkog društva "Vaso Jovanović" i finalno veče takmičenja pjevača amatera nazvanog "Prvi glas Srebrenice".

U okviru ove manifestacije, juče je Savjet mladih iz ovog mjesta organizovao kviz takmičenje iz opšteg znanja i kulture za osnovce. Pobjedničkim ekipama uručene su skromne nagrade.

Program je sinoć nastavljen promocijom festivala kratkog i animiranog filma "Srebrna traka" koji tradicionalno početkom septembra organizuje Udruženje "Prijatelji Srebrenice".

Organizatori jedanaestodnevne manifestacije su Kulturni centar, sportski klubovi i nekoliko nevladinih organizacija iz Srebrenice, uz pokroviteljstvo opštine.
Последњи пут измењено%AM, %24 %473 %2013 %11:%dec

Остави коментар

Проверите да ли сте унели све потребне информације где је назначено (*). HTML код није дозвољен.

назад на врх