Izraelu prijeti 170.000 projektila
- Написао Super User
- Будите први који ће оставити коментар!
- Величина фонта Смањи величину текста Повећај величину текста
Šef izraelske vojne obaveštajne službe, general Aviv Kohavi, izjavio je da je sposobnost Izraela da zastraši svoje neprijatelje jaka, ali da s druge strane terorizam i dalje predstavlja izazov za tu zemlju.
- Ovaj period zovemo ''Era vatre'', zbog količine raketa s kojima se suočavamo kao konstantnom prijetnjom. Ima oko 170.000 projektila koji prijete Izraelu - rekao je Kohavi na godišnjoj konferenciji Izraelskog institutua za nacionalnu bezbjednost u Tel Avivu.
Prema njegovim riječima, "sada prvi put neprijatelj ima sposobnost da udari jako na izraelske gradove".
- Država Izrael je okružena 360 stepeni aktivnim neprijateljima. Konvencionalne prijetnje nisu nestale - upozorio je Kohavi.
On je, međutim, govoreći o izazovu čuvanja granica Izraela, rekao da su susjedne zemlje malo zainteresovane za rat.
- Zemlje oko nas su zauzete sobom, imaju manje fondova da započnu rat. Ne postavlja se pitanje da li su smanjene takve prijetnje, ali one nisu nestale - rekao je on, dodavši, osvrćući se na Egipat, da je svako povlačenje Muslimanske braće u regionu značajno za Izrael.
Naglasio je da malo zemalja u regionu u potpunosti kontroliše sve svoje kopnene i pomorske granice.
Govorio je i o rastućoj prijetnji od sajber rata, istakavši da je već bilo mnogo napada na bezbjednosni establišment.