Menu

LŠ: Realu tri, PSŽ dva gola prednosti

 ls mecevi

U Madridu i Parizu odigrana su preostala dva meča četvrtine finala Lige šampiona.

Real je sa 3:0 savladao povredama oslabljenu Borusiju iz Dortmunda za koju je zaigrao i Miloš Јojić, a Pari Sen Žermen je i pored povrede Zlatana Ibrahimovića uspio da u Parizu pobijedi Čelsi sa 3:1 u meču na kome je pravdu dijelio najbolji srpski fudbalski arbitar Milorad Mažić.

"KRALJEVSKA" OSVETA U MADRIDU

Real Madrid je ušao znatno jači u duel sa Borusijom koja je igrala bez udarne igle Roberta Levandovskog i još pet prvotimaca, a "kraljevski" klub je znao kako i da iskoristi prednost nakon samo 180 sekundi igre na Santijago Bernabeu.

Benzema je u trećem minutu satjeran kod desne korner zastavice, ali je on ipak pronašao rupu i proslijedio pas do Karvahala na ivici šesnaesterca. Bek Reala nije rizikovao, već je dodao loptu Geretu Bejlu koji je prošao pored dva igrača Borusije i špicem kopačke je poslao pored Vajdenfelera u donji lijevi ugao gostiju.

U prvih pola sata igre Dortmund je imao samo jednu priliku preko Groskrojca koji je šutirao preko prečke domaćeg tima, a u 27. minutu Real je ponovo poslao loptu iza leđa čuvara mreže "milionera". Isko je prihvatio odbitak od Ćabija Alonsa i centralno sa šesnaesterca je poslao u lijevi ugao i udvostručio prednost Madriđana.

Štoper Borusije Papastatopulos je na startu drugog dijela igre u padu na samo metar od svog gola prekinuo pas Kristijana Ronalda i ispriječio se ispred Benzeme, a lopta se od njega, dok je bio u ležećem položaju, odbila iznad prečke Vajdenfelera.

Luka Modrić je u 57. minutu kreirao sa lijeve strane asistenciju do Ronalda koji je prišao čuvaru mreže Borusije, prebacio loptu sa desne na lijevu, izbjegao paradu golmana i pogodio sa velikih 3:0.

Nedugo zatim, 16 minuta kasnije, Јirgen Klop je ubacio u igru srpskog reprezentativca Miloša Јojića, koji nije uspio da uzdrma "kraljevski klub", mada je u jednom trenutku na pomalo sumnjiv način oboren u kaznenom prostoru Reala.

Real je do kraja meča bio gospodar terena u Madridu, ali je sjjenku na "kraljevski" ples bacila povreda Ronalda koji je u 80. minutu morao da napusti teren. Јoš nije poznato koje je vrste povreda, ali je hramljući došao do aut linije gdje ga je zamijenio Kazemeiro.

POBЈEDA PRIPALA PARIŽANIMA

Pari Sen Žermen je ušao furiozno u utakmicu, te je već u prvom minutu stvorio šansu koju Verati nije iskoristio jer je šutirao neprecizno sa oko 16 metara. Navijači domaćih su se ipak radovali već tri minuta kasnije. Poslije centaršuta Matuidija sa lijeve strane Teri je slabo izbacio loptu glavom, direktno na grudi Laveciju koji se nalazio na 12 metara od gola. Argentinac se sjajno snašao i lopta je završila u gornjem desnom uglu Čehovog gola.

Čelsi je brzo konsolidovao redove i uspio da zaprijeti preko Kejhila i Davida Luiza no Sirigu u oba navrata nije morao da se pomuči. Parižani su potom stali u malo defanzivniju formaciju, čekajući svoju šansu iz kontranapada, što je umalo i donijelo rezultat u 25. minutu kada je Ibrahimović izbacio loptu Laveciju koji je iskoristio prostor da pretrči Kejhila, međutim pogodio pogrešnu stranu mreže.

Kazna za promašaj je ubrzo stigla - Tijago Silva je neoprezno startovao na Oskara u šesnaestercu PSŽ-a, pa je Mažić čini se potpuno opravdano pokazao na bijelu tačku. Eden Azar je bio sigurni egzekutor pošto je poslao Sirigua desno, a šutirao u suprotan ugao.

Malo je nedostajalo da Čelsi dođe do preokreta u 40. minutu pošto je odličan centaršut Vilijana Azar uhvatio volejem, ali njegov šut je pogodio stativu.

Drugi šok za goste na ovom meču uslijedio je u 61. minutu: Ezekel Laveci je izveo slobodan udarac sa lijeve strane poslavši loptu u protivnički peterac, loptu je u gužvi zakačio Ibrahimović, nedovoljno dobro da promijeni njen pravac, ali dovoljno da zbuni Čeha i Davida Luiza. Portugalac je natrčao na loptu i ubacio je u sopstvenu mrežu za novo slavlje domaćih navijača.

Ono je utihnulo samo osam minuta kasnije, kada je Ibrahimović osjetio bol u mišiću prilikom sprinta, a zbog toga nije mogao da nastavi meč, već je odmah zamijenjen pa je pitanje kolika pauza ga čeka.

Novi peh Parižana desio se u 76. minutu kada je zbog povrede i Marko Verati tražio izmjenu, ali to nije omelo domaćina da nastavi sa napadima. Kavani je nekoliko minuta kasnije sebi stvorio prostor ispred gola Čelsija, a to što je njegov šut iskosa prošao malo pored dalje stative, nije obeshrabrilo "svece": igrao se treći minut sudijske nadoknade vremena kada je Havijer Pastore prošao sa lijeve strane uz gol-aut liniju i prevario Petra Čeha šutnuvši mu u bliži ugao za konačnih i velikih 3:1 u korist Pari Sen Žermena.

Остави коментар

Проверите да ли сте унели све потребне информације где је назначено (*). HTML код није дозвољен.

назад на врх