Menu

Pomažu učenicima koji su bili poplavljeni

srednjoskolci prikupili znacajnu pomoc

Učenici dvije srednje i jedne osnove škole u Zvorniku organizovali su akciju prikupljanja pomoći za porodice pogođene poplavama i tom prilikom sakupili zavidne količine hrane, vode, sredstava za higijenu, odjeće i potrepština za bebe.

Prema riječima direktorice SŠC „Petar Kočić” Biljane Pisić oni će prikupljenu pomoć predati porodicama tridestak učenika i radnika ove škole koje su poplavljene ili su im domovi oštećeni u klizištima.

 - Važno je istaći da su u akciji učestvovali svi učenici i profesori i da smo sakupili veće količine vode i konzervi. Ono što preostane nakon podjele biće distribuirano direktoru srednje škole u Šekovićima kako bi i oni pomogli ugroženima. Obzorim da su oni pretpjeli teške poplave mi nećemo stati sa pruženjem pomoći njihovoj školi - rekla je Pisićeva.

Teodora Božović, predsednik Savjeta učenika OŠ „Sveti Sava” kaže da su akciji „Jedan učenik-jedna konzerva hrane ili flaša vode” prikupili više od 1.000 litara vode i preko 1.500 različitih konzervi.

 - Osim konzervi i vode prikupljen je higijenski materijal, hrana za bebe te drugi prehrambeni proizvodi. Zadovoljni smo činjenicom da je preko 500 učenika učestvovalo u akciji čime smo pokazali na naše malo nekome može značiti mnogo - istakla je Božovićeva.

Direktor ove osnovne škole Radomir Petrović rekao je da su akciju podržale i područne škole u Diviču, Snagovu, Lipnju i Kula gradu. Goran Grujić direktor Tehničkog školskog centra u Karakaju potvrdio nam je da je u njihvoj školi akcija tek krenula te da će pomoć biti namijenjena učenicima koji su pretpjeli štete u poplavama.

osnovci prikupili vise od 1.000 litara vode i preko 1.500 konzervi

Остави коментар

Проверите да ли сте унели све потребне информације где је назначено (*). HTML код није дозвољен.

назад на врх