Devetogodišnji biznismen
Mali Kejn Monroj otvorio je igraonicu u sopstvenoj garaži, i već zaradio gomilu novca.
Devetogodišnji Kejn gledao je svog oca kako prodaje automobilske dijelove, i došao na ideju kakoda iskoristi garažu, ali i gomilu kartonskih kutija koje ostaju od tatinog posla.
On je u garaži osmislio sopstvenu igraonicu, od kartonskih kutija napravio je igre po principu "gađaj i osvoji", i ulaz naplaćuje jedan dolar. Kejn je za vjerne posjetioce smislio i popuste i članske karte.
Njegova priča brzo se proširila po Los Anđelesu, i o preduzimljivom mališanu pisao je čak i "Forbs".
Jednog dana, u radionicu njegovog tate došao je režiser Nirvan Malik, koji je želio da kupi kvaku za automobil, ali kada je popričao sa Kejnom, odlučio je da o njemu snimi i kratak film.
"Ovo djete već vodi svoj biznis, ima talenat i strast, voli ono što radi, uporan je, optimističan i spreman
da radi za male pare. Biće milijarder", napisao je novinar "Forbsa".
(Mondo)